100V 40A MPPT SOLAR ŞARJ KONTROL 12-24V HAVENSİS SOLAR-40AMPS
0 yorum
6.549,19 TL
*668,13 TL den başlayan taksitlerle!
Fiyat
HAVENSİS SOLAR-40AMPS MPPT SOLAR ŞARJ KONTROL CİHAZI
40AMPER 12/24V
YERLİ ÜRETİM
PWM solar şarj kontrol cihazlarına göre güç %20-30 daha verimlidir.
Örneğin;
100Watt solar panel PWM şarj cihazı ile aküye bağlanırsa aküyü 75Watt güçle şarj eder.
100Watt solar panel MPPT şarj cihazı ile aküye bağlanırsa aküyü 96-98Watt güçle şarj eder.
Örnek Hesaplama Yöntemi,
270W SOLAR PANEL MPP VOLTAJ VE AKIMI = 30,5V 9A
BATARYA VOLTAJI = 12VOLT
GİRİŞ GÜCÜ = 270W ÇIKIŞ GÜCÜ YAKLAŞIK 0,96*270W
ŞARJ AKIMI = ÇIKIŞ GÜCÜ / BATARYA VOLTAJI OLUR
ŞARJ AKIMI = 260W / 12V = yaklaşık 22AMPER OLUR.
MPPT CİHAZLAR SÜREKLİ MAKSİMUM GÜCÜ İZLER VE SİSTEMİ ORADA ÇALIŞTIRIR.
Ürün Özellikleri
  • 12/24 volt Akü Şarjı(Otomatik Tanıma)
  • 32bit ARM Mikroişlemci Kontrollü
  • 40 Amper Şarj Akımı
  • 20 Amper Yük Çıkış Akımı
  • 4 kademeli MPPT Şarj Sistemi
  • 12 Farklı Zaman Ayarlı Yük Çıkış Fonksiyonları
  • LED Durum Göstergesi
  • LCD ekran üzerinde Akü Şarj Akımı Okuma
  • LCD ekran üzerinde Yük Akımı Okuma
  • LCD ekran üzerinde Panel Gücü Okuma
  • Elektronik Sigorta
  • Kısa Devre Koruma
  • Akü Yüksek Voltaj Koruma
  • Akü Düşük Voltaj Koruma
  • Panel Ters Akım Koruma(Gece)
  • Şarj Seviyesi Sıcaklık Kompanzasyonu
  • Akü Tipinin Ayarlanabilmesi(Kuru,Jel,Sulu,lityum)
  • RS232, RS485, Modbus Desteği(Opsiyonel)
100V 40A MPPT SOLAR ŞARJ KONTROL 12-24V HAVENSİS SOLAR-40AMPS 40A MPPT SOLAR ŞARJ KONTROL 12-24V HAVENSİS SOLAR-40AMPS BHNRTVY1 100V 40A MPPT SOLAR ŞARJ KONTROL 12-24V HAVENSİS SOLAR-40AMPS